Jest wiosna – uwaga na drodze!

Od kilku dni możemy zaobserwować znacząco zwiększający się ruch motocyklowy na naszych drogach. Pogoda z każdym dniem się poprawia, więc nie ma się co dziwić, że każdy zapalony biker pragnie w końcu dosiąść swoją maszynę i ruszyć gdzieś na krótką, lub długą przejażdżkę.

Niestety, nie zawsze kończy się to dobrze. Uwaga!

Asfalt nie jest jeszcze dostatecznie rozgrzany. Poranne przymrozki dają o sobie znać nawet do godzin południowych. Jeżeli musisz wyjechać wcześnie (np. jak ja do pracy), uważaj na drodze. Rozgrzej silnik, rozgrzej opony, jedź rozważnie. Chcesz poszaleć … poczekaj, sezon dopiero się zaczyna i przykro było by go już zakończyć.

Kolejna uwaga dotyczy kierowców „puszek” . Zanim skręcisz, wjedziesz na skrzyżowanie … patrz w lusterka. Ostrzegają o tym portale internetowe a także programy telewizyjne.

Od wielu lat trwa akcja „Patrz w lusterka”, do której co roku dołącza się coraz więcej ludzi. Nie wystarczy jednak nakleić sobie naklejki na samochód. Trzeba jeszcze spoglądać w te lusterka i uważać na drodze. Nic bardziej nie denerwuje, jak jadę do pracy a przede mną puszka z naklejką „patrz w lusterka” i jedzie środkiem dwupasmówki … ehhh czasem aż się proszą żeby im coś powiedzieć.

Dla chętnych wzór naszej forumowej naklejki.

Motocykle są wszędzie - naklejka

Motocykle są wszędzie - naklejka

I teraz smutna informacja na początek sezonu :(

Tragiczne rozpoczęcie sezonu w Opolu – 21 letni motocyklista wracający do domu jechał ze znajomymi drogą krajową numer 45. W okolicach miejscowości Zawada uderzył w audi A4. Yamaha odbiła się i wpadła jadącego z przeciwnej strony volkswagena polo. Chłopak nie żyje. (więcej info)

Moja rada : Przyszła wiosna więc uważajcie na drogach – jeszcze nie wszyscy obudzili się po zimowym śnie.

Zostaw komentarz

Komentarze