Moto Mikołaje także w Kaliszu

MotoMikołaje 2011

Co roku słychać informacje na temat organizowanych akcji mikołajkowych przez motocyklistów w dużych miastach. Czy w Kaliszu jest inaczej? O nie!

To już kolejny rok z rzędu, w którym kaliscy motocykliści z forum wraz Klubem Motocyklowym Gremium Kalisz pomagają uszczęśliwiać dzieci.

Cała akcja powstała spontanicznie, kilkanaście osób zrobiło zrzutkę pieniędzy we własnym zakresie i postanowiło kupić za to słodycze. Uzbierało się ponad 1 300 PLN, co wystarczyło na zakup 73 paczek z prezentami.

Dzięki pełnemu zaangażowaniu pracowników MOPSu udało się w niedzielny poranek (11 grudnia 2011) zebrać grupę dzieci wraz z rodzicami na placu przy ulicy dobrzeckiej, gdzie przyjechało ponad 50 motocyklistów i motocyklistek z regionu Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego. Część na motocyklach (ok. 20 motocykli), a reszta samochodami.

Największą frajdą dla dzieci była jednak możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na wybranym przez siebie motocyklu (oczywiście paczki także dodawały uśmiechu na twarzy).

Cała akcja zakończyła się przejazdem motocyklowych mikołajów i mikołajek pod kaliski ratusz na wspólne pamiątkowe zdjęcie. Tak dobrze rozpoczęta niedziela będzie chyba pamiętana przez dłuższy czas, i to nie tylko przez dzieci, a także przez Nas … motocyklistów.

W związku z tym, że wszystko to odbyło się bez informowania jakichkolwiek mediów, akcja ta nie była pod żadnym patronatem miasta, prezydenta czy czegoś innego w tym rodzaju. Jesteśmy motocyklistami i robimy to z własnej dobrej woli.

Poniżej kilka zdjęć z całego wypadu motocyklowych mikołajów, a resztę można znaleźć na oficjalnej stronie motomikolaje kalisz

MotoMikołaje 2011

 

Zostaw komentarz

Komentarze

Comments are closed.