WMS 2012 – foto relacja

Już dziś kończą się kolejne targi motocyklowe we Wrocławiu.

Byłem na nich wczoraj, aby w końcu móc ocenić przygotowania i pokazy nie tylko producentów, ale także organizatorów.  Co z tego wyszło ?

WMS Wrocław 2012 – druga impreza targów motocyklowych w tym pięknym mieście. Czy warto jechać zobaczyć ? Na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie samemu. Nie można przecież mówić o czymś że jest kiepskie, jeżeli się tego nie widziało. Ja byłem i widziałem ;) I to co napiszę, to tylko moje stwierdzenia, więc jeżeli chcesz się przekonać że tak jest lub nie to zapewne już za rok będzie okazja.


Po pierwsze liczba wystawców nie powaliła na nogi, ale czego można się spodziewać po tak małej sali w której odbyły się targi.

Nie było przedstawiciela Kawasaki (albo nie widziałem – być może schował się w kąt), za co daję dużego minusa.

Więcej lokalnych firm / sklepów niż producentów – to kolejny minus z mojej strony. Tak na prawdę nie było na czym oka zawiesić. Wszystkie te ubrania, kaski można zobaczyć w internecie lub na co dzień w sklepach. Brakowało tego „czegoś”, tej gwiazdki.

No cóż, może stało się tak gdyż tydzień wcześniej wystawcy byli na targach w Warszawie – a taki wyjazd to nie są „drobniaki”

Na scenie co chwile ktoś coś gadał, jakieś informacje, uwagi itp. – wszystko ok , ale tak właściwie to po co to ? Ludzie na targi motocyklowe nie jadą słuchać przemówień, tylko oglądać nowości. Od wykładów są szkoły. Nie czepiam się, ale jak widziałem jak ekipa z jednej popularnej firmy produkującej ubrania motocyklowe chce zaprezentować swoje nowe produkty przed garstką 5 osób, to zrobiło mi się ich szkoda.

Na plusa zasługują chłopaki z ekip stunterskich, którzy pokazali co potrafią zrobić z motocyklem na kawałku asfaltu … no właśnie kawałku. Za mało miejsca na takie pokazy! Ludzie się bali że im po stopach zaczną jeździć (sic!) hehe, ale w gruncie rzeczy było na co popatrzeć więc było fajnie.

Lubię takie imprezy i nie będę z nich rezygnował, mam tylko nadzieję, że co roku będzie lepiej.

Zapraszam do fotorelacji z WMS Wrocław 2012

 

Zostaw komentarz

Komentarze

One thought on “WMS 2012 – foto relacja

 1. Witam Panie Patryku,
  dziękujemy za obiektywną relację. Chciałbym jednak skorzystać z możliwości skomentowania powyższego artykułu :)

  Zaczynając od firmy Kawasaki – tak, niestety ich nie było. Nie mieliśmy niestety żadnego wpływu na tą decyzję. Pomimo ciekawych propozycji współpracy spotkaliśmy się z totalnym brakiem odzewu. Nie mniej jednak z tego co nam wiadomo to byli przedstawiciele w/w marki i żałowali swojej decyzji – za rok myślę że pojawi się kolor zielony na Targach.

  Co do ilości wystawców – niestety taka branża, taki rynek. Zaproszeni zostali wszyscy, niestety tylko część podjęła współpracę. Myślę jednak, że skoro przy II edycji mamy tylko 10 wystawców mniej niż inni przy IV będzie tylko lepiej.

  Owszem, może większość wyposażenia stoisk można na co dzień spotkać w salonach i sklepach motocyklowych. Proszę jednak obliczyć sobie pieniądze i przede wszystkim czas jaki trzeba byłoby poświęcić odwiedzając te wszystkie sklepy. Proponuję właśnie tak podejść do tematu.

  Nawiązując do tematu sceny, pokazów itp. Tutaj muszę się po prostu nie zgodzić. Nie każdy ma na codzień czas i dostęp do takich informacji jak relacje z wypraw, techniki padów motocyklowych, szkolenia techniczne na temat przygotowań motocykla to jazdy czy zapoznania się z ofertą ciuchów tak aby wiedzieć po prostu „jak to leży na człowieku” :) Naszym celem było zebranie tych wszystkich informacji w ciągu 16 godzin Targów. Oprócz kilku wspomnianych przez Pana momentów „przed garstką 5 osób” wszystkie atrakcje cieszyły się ogromną widownią – co widać na zdjęciach – dlatego będziemy na pewno kontynuować ten punkt programu.

  Dziękujemy za odwiedziny, zapraszamy oczywiście za rok. Mogę ze swojej strony już zapewnić że będzie więcej importerów a nie sami lokalni dealerzy.

  Pozdrawiam
  Artur Wojsa
  GEKON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>